BLOG / Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Banyo dolabı, özenle dekore edilen banyonun en önemli kısımlarından biridir. Dolaplar, banyonun havasını değiştirir. Özellikle seramikle birlikte yapılan seçimler banyonun çok daha iyi bir görümün kazanmasına yardımcı olabilir.

 

 Dolaplar, sadece görsellik değil, kullanım kolaylığı sayesinde de günlük yaşamı kolaylaştırmak adına büyük önem taşır. Çeşitli kişisel bakım ürünleri, sabun, havlu, saç kurutma makinesi, deterjan ve buna benzer birçok eşyayı saklamaya yardımcı olur.

 

 Banyo Dolabı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

 

 Her şeyden önce evin diğer bütün mobilyalarında olduğu gibi seçilecek banyo dolabı da banyonun büyüklüğüne uygun olmalı. Eğer geniş bir banyoya sahipseniz birden fazla kapağı olan dolap seçimi büyük bir kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Diğer dikkat edilmesi gereken husus ise banyo dolaplarının tasarımı, rengi ve seramiklerin uyumudur.

 

 Diğer dekorasyon ürünleri arasında olan duş setleri ve bataryaların, banyo dolaplarıyla ve banyonun genel tasarımıyla bütünlük arz etmesi önem taşıyor. Tasarım ve renk bütünlüğü sağlamak adına konusunda uzman firma veya kişilerden yardım alabilirsiniz. Havlu ve radyatör seçimi konusunda da dikkatli olunması gerekiyor.

 

 Tasarım ve Renk Bütünlüğü

 

 Fonksiyonel olan banyo dolaplarının satın alınması işinizi fazlasıyla kolaylaştırabilir. Kullanışlı ve sağlam olması da göz önünde bulundurulması gereken diğer noktalar arasında yer alıyor. Neme ve suya dayanıklı olması son derece önemlidir. Aynı zamanda iç aydınlatma özelliğine sahip olması da kullanım rahatlığı sağlar.

 

 Banyonuzda aradığınız ferahlığa kavuşmak adına açık renkler tercih edebilirsiniz. Bu sayede geniş bir ortama da sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda banyonuzda bulunan aksesuarlarla uyum sağlayacak renk ve desenleri de kullanabilirsiniz. Fayanslardan tutun banyoda bulunan bütün eşyalara kadar uyumlu özellikler tercih etmeye de özen göstermek gerekiyor.

 

 Banyo dolaplarınızı bazı raflarla tamamlayabilirsiniz. Dolapların hemen yanına veya üzerine monte edilebilecek raflar aynı zamanda banyonu işlevselliğini de arttırır. Daha az kullandığınız ürünler, aksesuarlar ve misafir için ayrılan havlular bu hayat kurtarıcı raflar sayesinde büyük kolaylık sağlar. Çekmece içlerini de unutmamak gerek. Çekmece organizatörleri sayesinde çekmecelerinizi düzenleyebilirsiniz.

Aradığınız Ürünlere Kolayca Ulaşmak İçin, Teklif İsteyiniz.

BİZE ULAŞIN

ŞİRKET ADRESİ

  • Akçapınar Mahallesi, Ağaç İşleri İhtisas O.S.B

  • 5.Cd No:22, 16400 İnegöl/BURSA

  • Tel: +90 (224) 331 51 90 / +90 (224) 331 51 91

  • Mail: info@aquanil.com.tr

TAKİP